קניוה מאובטחת
שמן כמהין
מחיר רגיל-
210 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך
כמהין , מה מיוחד?

פטריית הכמהין היא כידוע מעדן השמור לאוהבי תענוגות החך. כאוצר הקבור מתחת לאדמה גדלה הפטרייה בסמוך לשורשי עצי אלון, לוז ותרזה, קושרת עימם תוך כדי גדילתה קשרי סימביוזה הדוקים. שלא כאחיותיה הפטריות הצצות לאחר הגשם, פטריית הכמהין לעולם מתחבאת, ולכן פיתח האדם שלל שיטות בכדי למצוא אותה: על ידי עיזים, כלבים מאומנים או באמצעות מעקב אחרי תנועת הזבובים.
צורתה אינה מזכירה כלל פטרייה אלא יותר כעין פקעת דחוסה וגסה בעלת קליפה משוננת. גודלה משתנה לפי הסוג והעונה ונע מגודל אגוז קטן ועד לגודל תפוח אדמה.

הכמהין היקרה ביותר היא הלבנה (Tuber magnatum pico)המגיעה מחבל פיאדמונט באיטליה, שלה ניחוח עז של מושק וטעם מעודן עם רמזים לטעמי שום. הכמהין השחורה (Tuber melanosporum) 
מגיעה מחבלי פריגור והלואר בצרפת ומכונה היהלום השחור. טעמה עוקצני עם נוכחות אדמתית דומיננטית, עם רמזים לטעמי ווניל ואגוזים.
בסוף החורף ניתן להשיג בישראל את כמהת שמשון המקומית, שגדלה תחת שיח שמשון בחולות הנגב. אם כי טעמה וניחוחה פחות דומיננטיים מאחיותיה האירופאיות היא נהדרת בתבשילי עוף ובחביתות תפוחות. 
עד כה לא הצליח איש לגדל כמהין בחוות מתורבתות ועל כן מחירה מרקיע שחקים ועשוי להגיע לאלפי דולרים לקילו. רבים חולמים לאוכלה, אך בשל מחירה והקושי להשיגה- מעטים מגשימים וטועמים כמהין טרייה.
כדי להשיג ניחוח כמהין בתבשילים ניתן להשתמש במוצרים המכילים כמהין כגון: מחית, שמן או מלח כמהין. מחירי הצנצנות גבוהים אומנם, אך בשל טעמם העז די בכמות קטנה בכדי להשיג את ארומת המושק המעושנת וניחוח האדמה הנשגב.
שמן הכמהין
מיוצר בדרום מזרח איטליה

שמן כמהין 110 מ"ל –210 ש"ח