קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה

רפואה טבעית..וְעַל־הַנַּ֣חַל יַעֲלֶ֣ה עַל־שְׂפָת֣וֹ מִזֶּ֣ה  וּמִזֶּ֣ה כׇּל־עֵֽץ־מַ֠אֲכָ֠ל לֹא־יִבּ֨וֹל עָלֵ֜הוּ וְלֹֽא־יִתֹּ֣ם פִּרְי֗וֹ לׇחֳדָשָׁיו֙ יְבַכֵּ֔ר כִּ֣י מֵימָ֔יו מִן־הַמִּקְדָּ֖שׁ הֵ֣מָּה יוֹצְאִ֑ים והיו וְהָיָ֤ה פִרְיוֹ֙ לְמַאֲכָ֔ל וְעָלֵ֖הוּ לִתְרוּפָֽה׃
יח׳ מז יב
הכל על רפואה טבעית!
הרפואה הטבעית מקובלת מאז שחר קיום האנושות ‏אך כמובן בתכונתה המודרנית היא שונה מזו שהייתה מקובלת על האדם הקדמון.

הרפואה הטבעית המקובלת כיום היא התגבשות של גישות ריפוי שהשלימו את הרפואה הקונבנציונאלית ‏ כבר היפוקרטס, "אבי הרפואה", ‏ראה ברפואה הטבעית השלמה לרפואה שהייתה מקובלת בימיו . בסיס הנטורופטיה (כך מכונה הרפואה הטבעית בלועזית) היא לאפשר לגוף לרפא את עצמו מתוך הנחה שהגוף מסוגל להילחם במחלה תוך שימוש מנגנונים של שיקום עצמי.

ברפואה הטבעית מנסים לרדת לשורש הבעיה של המחלה לצורך טיפול בגוף באופן אינדיוידואלי. תוך לקיחה בחשבון של פרמטרים אינדיבידואליים של החולה. רק אז נותנים לו את הטיפול הספציפי.

בין אבות הרפואה הטבעית בישראל נחשבים הד"ר משה נצח והד"ר שמואל שטרנברג.
הרפואה הטבעית, כמו גם אורח החיים הטבעי, נובעת בראש ובראשונה מדרך חשיבה - פילוסופיה הוליסטית. פילוסופיה זו רואה את האדם כחלק מן היקום, ובעצם כמיקרוקוסמוס (מעין יקום קטן). ככזה כל הכוחות הקיימים ביקום פועלים גם עליו ודרכו. כשם שחוסר איזון בין הכוחות השונים הפועלים בטבע יביא לחוסר הרמוניה בעולם, ובמקרים קשים אף לאסונות טבע, כך ישפיע חוסר האיזון גם על האדם, ולאורך זמן הוא עלול לגרום חלילה למחלה. באותה מידה אנו בני האדם משפיעים על היקום, ומכאן נגזרת האחריות שלנו כתושביו - לשמור על מקורותיו, על ניקיון האוויר וטוהר המים ולדאוג להמשכיות קיומו - קיומנו באמצעות עשייה וחשיבה חיובית.