קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה

סמבוק שחור צמח מרפא

סמבוק שחור
http://www.al-alim.co.il/journal/iss6/sambuc.html
פרץ גן
מיתוך אתר עלעלים 
צמח מרפא סמבוק שחור
בין צמחי המרפא האירופים הותיקים ידוע הסמבוק השחור (Sambucus nigra) עץ שלכל אבריו נודע שימוש ברפואה העממית. בעיקר היו הפרחים ידועים ביעילותם כנגד הצטננויות, דלקות של דרכי הנשימה ושפעת. את קליפת העץ ואת פירותיו נוהגים לאסוף בסוף הקיץ, למטרה דומה. במיץ הפרי השתמשו להורדת חום ולטיפול בשקדים, ולעלים נודעה השפעה בשימוש חיצוני.

העץ משתייך למשפחת היערתיים, קומתו בינונית וגזעו בעל קליפה אפורה חיוורת. העלים בעלי צבע ירוק כהה, נגדיים ובעלי שפה משוננת, ופריחתו הלבנה באביב מדיפה ריח חזק אופייני. השימוש בפרחים למטרות רפואיות היה אולי המפורסם ביותר. בהכנה לפי הוראות מדוקדקות נהוג היה להכין מי­פרחים של הסמבוק, בהם השתמשו לשטיפת עיניים ועור, לטיפול במחלות ריאה, אדמת ועוד. חליטה של פרחי סמבוק עם עלי מנטה, לחולי שפעת בשלבי המחלה הראשונים, נחשבה באנגליה "לתרופה שאין עליה עוררין".

העלים מכילים אלקלואידים, בינהם אלקלואיד בשם סמבוצין, גליקוזידים וחומצה הידרוציאנית. בעלים נהוג להשתמש להכנת משחה לטיפול בפצעים וחבלות. אף כי נודעו לעלים גם פעולות מסויימות בשימוש פנימי, נראה כי השימוש בעלים לא היה נפוץ מאד.

הפירות ערוכים במעין סוכך, כדורים עגולים מלאי מיץ כהה. בפירות השתמשו בעבר להפקת צבע, אשר הוסף אף ליין הפורטו המפורסם בצבעו הכהה. האגדה מספרת כי כך גם נתגלו סגולות הריפוי של הפירות, כאשר מלח אמריקאי אשר סבל מכאבי גב דיווח לרופאו על הקלה בכאביו לאחר ששתה יין פורטו שהוספו לו פירות הסמבוק. גם מיץ וריבות שהופקו מהפירות באזורים בהם גדל העץ שמשו כתרופה ביתית בדוקה להצטננויות ןשפעת. בפירות נמצאים גליקוזידים של פלאבונואידים, חומצות פירות שונות, טאנינים, אנטוציאנינים, ויטאמינים, מינרלים ועוד.

מחקרים מודרניים על פירות הסמבוק השחור ופעילות אנטי ויראלית של מיצוי מהפירות בוצעו בעיקר על ידי חוקרים ישראליים. ד"ר מדלין מומצ'וגלו חקרה את תכולת הפירות במסגרת עבודת הדוקטוראט שלה בציריך, שוויץ. היא מצאה כי רכיבים שונים במיצוי גורמים לשיבוש מנגנוני חדירת וירוס השפעת לתוך תאים בריאים, וכך מונעים את התרבותו. במחקרים קלינים אשר המשיכה לערוך בישראל, מספר שנים לאחר מכן, יחד עם פרופ' זכאי­רונס מהמח' לוירולוגיה בבית הספר לרפואה "הדסה" בירושלים וחובריה, נמצא כי מיצוי תקני (standardized) ייחודי של פירות הסמבוק בשם "סמבו­כל", הראה עיכוב של תשעה זני וירוס שפעת שונים, ושיפור ניכר אצל חולי שפעת בהשוואה לפלצבו. 

במחקרים אחרים, in vitro, הוכח כי הפעילות אינה ספציפית לוירוס מסוג מסוים (התרופות הקונבנציונליות יעילות רק לסוג A). ד"ר ויויאן ברק מבי"ח הדסה גילתה גם כי תאי דם לבנים מפרישים כמות גדולה של ציטוקינים בנוכחות "סמבו­כל", עובדה המצביעה על פעילות חיסונית מוגברת. לאחרונה בוצעו תצפיות בשימפנזים אשר קיבלו את מיצוי פירות הסמבוק בגן החיות בירושלים. השימפנזים רגישים מאד לוירוס השפעת ומחלתם קשה, ולעיתים קטלנית. בקבוצה אשר קיבלה מנה יומית של המיצוי לא נצפתה המחלה, והמטפלים אמצו את התכשיר כטיפול מונע למחלה. וכך אירע שפירות הסמבוק השחור מארצות הקור לעולם לא היו מתחבבים על שימפנזים, אלמלא ד"ר מדלין מומצ'וגלו...

ד"ר מומצ'וגלו הקימה חברה לייצור התכשיר בירושלים. מוצרי הסמבוק השחור מישראל נמכרים כעת בארץ וברחבי העולם וזוכים להצלחה מרשימה. צמח מרפא סמבוק שחור

השימושים העיקריים בצמח מרפא סמבוק שחור:
*דלקות של דרכי הנשימה,* למצבים של נזלת כרונית, *סינוסיטיס.

*שפעת, *הצטננויות, *הרפס, *קדחת-השחת, *חום ולדלקות אוזניים.

שמן צמחי סמבוק שחור להשיג במרפא הבושם

שמן צמחי סמבוק שחור באיכות וטריות מעולים השמן יעיל מאוד .נוגד דלקת, טוב לאיחוי פצעים, חתכים, דלקות ובעיות עור.
טוב לטיפול בשפעת, הצטננות, נזלת כרונית, סינוסיטיס, קדחת השחת, דלקת גרון ודלקת עיניים. 
מגביר הפרשת מיצי מרה 
מרגיע כאבים ראומטיים ואישיאס .
להשיג עכשיו בחנות המפעל המפעל החל מ-10 cc 
טל ' להזמנות:04-9952122