קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
קערורית היא צמח מרפא ממשפחת המנטה. זהו אחד מצמחי המרפא החזקים יותר לחרדה, לטיפול בסרטן ואפילו לאפילפסיה. הוא מצוי בשני זנים: קערורית אמריקנית וקערורית סינית. שניהם מכילים מרכיבים שונים מאוד ומשמשים למצבים רפואיים שונים ולכן חשוב לעשות את האבחנה בינהם: הקערורית הראשונה משמשת נגד מצבי חרדה ואילו הקערורית הסינית נחקרה והתגלתה כצמח אנטי סרטני. מה אתם צריכים לדעת על קערורית? על תה קערורית? על תופעות הלוואי שלהם? בכתבה הבאה

scutellaria lateriflora

לקערורית אמריקנית יש היסטוריה ארוכה אצל האינדיאנים כצמח מרפא נוגד חרדה ותומך בהרפיית מתחים נפשיים ופיזיים. הוא גם עשוי להקל מאד על אנשים שסובלים מנדודי שינה עקב חרדות בשל האפקט הסדטיבי שלו. מסיבה זו אין לקחת קערורית יחד עם תרופות נוגדות דיכאון, עם כדורי שינה או עם תרופות נוגדות פרכוסים במצבי אפילפסיה. גם נטילת קערורית עם צמחי מרפא מרגיעים אחרים כמו ולריאן אינה מומלצת כדי שלא יווצר אפקט חזק מדי של הרדמה.

קערורית נגד סרטן

באסיה לקערורית סינית (scutellaria baicalensis) יש היסטוריה ארוכה של שימוש בסוגים שונים של סרטן והדבר הזה אומת מחקרים גם במעבדות מערביות. מחקרים במבחנה ובבעלי חיים הראו כי צמח זה גורם לאפופטוזיס, תהליך שבו התאים הסרטניים משמידים את עצמם באופן עצמוני.
קערורית נגד מצבי דלקת בגוף: פרקינסון, אלצהיימר, דלקת פרקים

תגובה דלקתית ממושכת בגוף מתבטאת במחלות שונות לרבות מחלת מעי דלקתית, פרקינסון, אלצהיימר ודלקת פרקים. לצמח הקערורית יש תכונות אנטי דלקתיות חזקות במיוחד שיכולות להועיל לסובלים ממחלות אלו.

אלו מחלות נוספות מקבלות מענה עם
קערורית סינית?
הסינים משתמשים בקערורית גם למצבים הבאים:
זיהומים
אלרגיות
כאבי ראש
טרשת עורקים
אפילפסיה
נדודי השינה
צהבת
קנדידה
לחץ דם גבוה
שילשולים
דלקת בכבד, מחלות כבד
תופעות לוואי של קערורית

תופעות לוואי אפשריות של קערורית הן בין השאר שלשולים, סחרחורת, קיבה עצבנית. רמות ממש גבוהות ומוגזמות של צמח הקערורית יכולות להגיע למצבים קיצוניים יותר כמו טיקים בעניים, פרכוסים, בלבול מנטלי, וקצב לב לא סדיר.
עם אילו צמחי מרפא אחרים מותר לקיחת את צמח הקערורית?

כאמור, במצבים של חרדה ונדודי שינה אין לשלב את צמח הקערורית יחד עם וולריאן. מותר לשלב אותו עם צמחים נוגדי חרדה כמו שיבולת שועל, פרע (היפריקום פרפורטום), עלי פסיפלורה, וקוהוש שחור. לעיתים משתמשים בקערורית כצמח מרפא כדי להיגמל מהתמכרות לסיגריות ואז משלבים אותו עם צמחים אחרים כמו מולאין ליקוריץ ופרע כיוון שלשילוב הזה יש אפקט סינרגיסטי על הגמילה מהניקוטין.
מהם המינונים המומלצים של קערורית?
גם את הקערורית הסינית וגם את הקערורית הרגילים לוקחים דרך הפה בצורה של מיצוי נוזלי, בקפסולות או כחליטת תה מעלים מיובשים. בעלים והפרחים של קערורית משתמשים למצבים של נדודי שינה וחרדה. אם המטרה היא מלחמה בתאים סרטניים משתמשים בשורשים של צמח הסקוטלריה הסיני. המינונים של קערורית לחרדה, מתח נפשי, עצבנות ונדודי שינה הם כפית או שתיים של עלים מיובשים בכוס מים רותחים, ואילו משורשי הקערורית הסינית מכינים תה מ2-3 כפיות מאבקה טחונה של השורש (מר מאד) במים רותחים.

#Scutellaria 
#קערורית  #סקוטלריה  
 קערורית בעלת פעילות רפואית
אנטי-בקטריאלי, אנטי-סרטני, מוריד חום, משתן מטבולי, נוגד גידולים ממאירים, נוגד זיהום.
עיקריות: גידולים ממאירים, סרטן תמיכה ומניעה,פרונקלים וזיהומים תת-עוריים.
משניות: בצקות, דלקת הכבד אקוטי,זיהומים ודלקות במערכת הנשימה העליונה, זיהומים ודלקות במערכת הנשימה התחתונה, כאבים ודלקות בגרון, פציעות חיצוני.
להזמנות:04-9952122
Www.mrphbosem.com