קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
שמן אתרי לבונה
מחיר רגיל-
280 ₪
קופון השעה -
45% הנחה - 154 ₪ בלבד
כמות:
הוסף לסל והמשך

שמן אתרי לבונה

‏Frankincense ,Olibanum

‏Boswellia

שיטת הפקה: זיקוק בקיטור של שרף לבונה.

 שמן אתרי לבונה .טהור Frankincense Boswellia, Boswellia Serrata

‏Boswellia cartiri

שמן אתרי לבונה. נחשב בעיניי רבים למלך הבלתי מעורער של השמנים האתריים עם מגוון רחב של סגולות ותכונות ייחודיות התורמות הן לתחושות הקלה, נינוחות ושלווה והן לטיפוח העור, הקלה בתסמיני מחלות ועוד.

שמן אתרי לבונה עיסוי לסייע בהגברת מערכת החיסון.

במחלות וירליות או זיהומיות בהם מערכת החיסון יורדת ומשתמשת בה 

הציטוקין שהינו חלבון קטן המשמש את הבסיס לתקשורת בין תאי מערכת החיסון ובין תאי רקמות הגוף. מופרש בעיקר על ידי תאי הדם הלבנים. הציטוקינים נכנסים לפעולה כאשר מתרחשת פלישה של פתוגן לגוף. לרוב הפעילות הציטוקינית הינה מקומית. אלרגיות שונות, דלקת פרקים ועוד נחשבות לתגובה של סערה ציטוקינית. עליית חום גבוה, נפיחות, אדמומית, עייפות קיצונית ולעיתים התגובה של הגוף עשוייה להוביל להחמרה במחלה.

את הציטוקינים ניתן לחלק למספר קבוצות: אינטרלקונים, אינטרפרונים, כמוקינים. הציטוקינים נוצרים בגוף כאשר נפגשים עם אנטיגן(מולקולה שמעוררת תגובה חיסונית שגורמת ליצירת נוגדנים). הגוף מזהה פולש / פתוגן והגוף מתחיל בתגובה חיסונית הפועלת נגד אותו פולש.

הסיבות לפעילות הציטוקינית הן מחלות זיהומיות, שפעת, מחלות דרכי הנשימה, זיהום (אלח) דם. כשמערכת החיסון נלחמת בפתוגנים, הצטוקינים מסמנים לתאי T ומקרופאגים לנדוד למקום הזיהום ומעודדת ייצור נוסף של ציטוקינים. במצב מאוזן, מעגל משוב קיים על מנת שהמערכת לא תצא מכלל שליטה. אולם, כאשר יותר מדי תאי דם לבנים מופעלים, המערכת יוצאת משליטה ומתחילה הסערה הציטוקינית ונגרם נזק לרקמות הגוף ולאיברים. אם מתרחשת סערה ציטוקינית בריאות, נוזלים ותאים  ממערכת החיסון עשויים לגרום לחסימה בדרכי הנשימה.

במגיפות שהיו במאה השנים האחרונות ייחסו לסערות ציטוקיניות כגורם מחלה מרכזי.

במחקרים שונים פורסם כי בטיפולים מסורתיים השימוש בשמן אתרי לבונה פועל על דלקות פרקים ומחלות דלקת שונות, שמן הלבונה ידוע כמכייח, אנטיספטי, ואפילו ממתן מתח וסטרס.

נמצא כי לשמן אתרי לבונה תכונות נוגדות דלקת בכך שהשמן מעכב את הייצור של הציטוקינים ואת הסינון של הלויקוציטים.

השמן מכיל: monoterpenes, diterpenes, triterpenes, tetracyclic triterpenic acids

וארבע חומצות עיקריות:  pentacyclic triterpenic acids, acetyl-β-boswellic acid, 11-keto-β-boswellic acid and acetyl-11-keto-β-boswellic acid

מתוך ארבעת החומצות הבוסווליות הללו, acetyl-11-keto-β-boswellic acid  נחשב למדכא העוצמתי ביותר של  5-lipoxygenase האנזים הגורם לדלקת.

במאמר מתוך pubmed משנת 2016 נמצא כי שמן אתרי לבונה, מהיותו נוגד דלקת פועל על כיבים במעיים, על מעי רגיש, ברונכיטיס וסינוסים. נמצא כי מרכיבים בשמן אתרי לבונה פועלים על גידולים בכך שהם מעכבים צמיחה של תאי הגידול.

התיעוד והשימוש בשמן אתרי לבונה ידוע עוד משחר ההיסטוריה בשימוש בבית המקדש, בכנסיות ובבתי תפילה. השמן ידוע כמטהר פיזית ורגשית.

ניתן להדיפו באמצעות מבער, וניתן למרוח אותו על מקומות דלקתיים בגוף.

השמן ניתן לבליעה בעת הצורך (בתנאי שהשמן טבעי וטהור).

ניתן לערבב אותו עם שמנים צמחיים בעיקר שמן זית או זרעי ענבים או שמנים  נוספים הפועלים בסינרגיזם והמעצימים את פעולתם כגון, טימוס אדום, אורגנו, וציפורן ניצנים.

במבער השמן מתערבב היטב ויוצר ארומה נפלאה עם שמנים ציטרליים וכן עם השמן מור.


את שמן הלבונה החלו לחקור לעומק רק בעשור האחרון ולכן חסר ידע מחקרי קליני מעמיק. גם בספרות המקצועית בתחום הארומתרפיה רב החומר המפורט על השרף מזה על השמן. כמו כן, על פי רוב נכתב על מין אחד בלבד של לבונה. ניגשתי לכתוב מאמר זה על מנת להעמיק את הידע בנוגע לשמן זה.שמן הלבונה הוא נכס בקליניקה: עדין אך יעיל, מטפל בגוף ותומך בנפש, מרגיע, מחזק ומאזן. אני משתמשת בו למגוון רחב של בעיות במשך שנים רבות.במאמר זה נכיר את השמן האתרי ונסקור סוגים שונים של שמנים המופקים ממיני לבונה שונים, נעמוד על ההבדלים הביוכימיים ביניהם ועל סמך הבדלים אלה נסיק מהי הפעילות התרפויטית הספציפית לכל אחד מהם.שם נרדף לועזי ללבונה הוא "Frankincense", שמשמעותו בצרפתית "קטורת אמיתית".שם נוסף הוא "אוליבנום" המופיע בכתבים עתיקים ונראה שמקורו בשם הלטיני "אוליום ליבנום", שמשמעו: שמן מהלבנון.


במאה הנוכחית פרופסור Cabasse, רופא צרפתי, טען שלבונה יעילה לטיפול בסרטן העור.היום משתמשים בשמן בתעשייה להכנת סוכריות למציצה, לסבונים, לבשמים (בעיקר לגברים) כפיקסטיב – מייצב ריחות, ובמינונים נמוכים אף כחומר טעם במוצרי בשר ובמשקאות אלכוהוליים.

תכונותיו הרפואיות של השמן

‏ Analgesic– לטיפול בראומטיזם ולפגיעות ספורט

‏Anticatarrhal- לטיפול באסטמה וברונכיטיס

‏Antidepressive – לדיכאון שמקורו במערכת העצבים

‏Antiinfectious – לטיפול במערכת הנשימה

‏Antiinflammatory – לטיפול בראומטיזם ובדלקות עור

‏Antioxidant – נוגד חימצון לטיפול בעור ומניעת התקמטות מוקדמת

‏Aicatrizant- לטיפול בצלקות, כיבים ופצעים

‏Energizing – למצבי עייפות

‏Immumostimulant – מעורר חיסון, לטיפול בחולשה של המערכת החיסונית. לבונה שנבדקה במצרים הראתה פעילות אימונוסטימולנטית חזקה שהודגמה מחקרית.


מקורות:

‏https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3309643/

‏https://bmcmicrobiol.biomedcentral.com/articles/10.1186/1471-2180-11-54

להזמנות 049952122

Mrphbosem.com