קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
תמצית דבקה זיפנית
מחיר רגיל-
410 ₪
מחיר מיוחד-
310 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך
דבקה זיפנית צמח מרפא
תמצית אם 100cc צמח מרפא דבקה זיפנית
דבקה זיפנית היא עשב חד-שנתי המכוסה זיפים קטנים ונוקשים דמויי ווים הנאחזים ונדבקים לכל דבר הנקרה בדרכם. העלים ערוכים בטורים בני 7-6 סביב הגבעול ומסתיימים בחוד ארוך. הצמח גדל באירופה, אמריקה ואסיה, ניתן למצאו בכל רחבי הארץ והוא משמש למטרות רפואיות. הפריחה היא בחודשים מרץ-אפריל וערוכה בתפרחות מורכבות והפרי נראה כשני חצאי כדור הדבוקים זה לזה ומכוסים גם הם בשערות דמויות הווים.
הצמח משמש מאות שנים ברפואה העממית בעיקר בקרב תושבי אנגליה. במרכז אירופה ובארצות הבלקן משתמשים בצמח לטיפול בבעיות עור ולניקוי העור.
שימושים רפואיים,בלוטות לימפה מוגדלות,דלקת וזיהומים בשלפוחית ודרכי השתן, אבנים בכליות, אצירת שתן.
טוב לדלקת בבלוטות הלימפה,לשימוש במחלות עור: פסוריאזיס, אקזמה ופריחות.
התוויות נגד:אין
תמצית צמחי דבקה זיפנית
רכיבים מוכרים בשמן הצמחי -דבקה זיפנית:
Red dye including galiosin, iridoid glycosides, coumarins, gallotanic acid, tannins, citric acid.
צמחי מרפא הגליום-דבקה זיפנית הוא צמח הידוע בשימוש ברחבי העולם לבעיות מטבוליות שונות, בעיקר למטרות הגברת מתן שתן, לצרכי ניקוז לימפטי ועוד. הצמח גדל בר בישראל ובנוסף יעיל לשימוש (מניסיוננו) במגוון מצבים, כצמח העוזר באיחוי רקמות ריריות בגוף. הצורה היעילה ביותר לשימוש, היא המיץ הטרי שנסחט מכל החלק העלי של הצמח בעונת האביב – בדומה למיץ עשב חיטה. הגליום הוא צמח יעיל לטיפול במספר מישורים, צמח זורם ורך בעל אנרגיית מים אופיינית, אך הוא עושה את פעולתו בעדינות, (אינו צמח דומיננטי באופיו) ובאופן בטוח.
פעילות רפואית של תמצית דבקה זיפנית
משתן. אנטי דלקתי. מטהר ומגביר זרימת נוזלי הלימפה (alterative) מכווץ עדין. עוזר באיחוי רקמות ריריות.
שימושים רפואיים:
הדבקה הזיפנית משמשת זה מאות שנים ברפואה העממית של אנגליה. חוקר צמחי המרפא ג'ון ג'רארד (1597) מספר על הנשים האנגליות אשר נהגו לבשל נזיד דבקה בכדי שלא ישמינו. במרכז אירופה ובארצות הבלקן נוהגים להכין מהדבקה משרה לניקוי העור. בן המאה ה-17, ניקולאס קולפפר, מחשובי ההרבליסטים הבריטיים של העולם הישן, מציין את הצמח כמחזק את הכבד וכמנקה את הדם. בכך הוא מסייע בשמירת בריאות הגוף בזמן חילופי עונות.
ברפואת הצמחים המודרנית נחשבת הדבקה למתמיר (אלטרטיבי) עדין, בעל אפיניות (משיכה) לבלוטות הלימפה.
השמן הצמחי עוזר באיחוי רקמות ריריות אשר איתם הוא בא במגע, ברקמות מודלקות ורגישות – יעיל לדלקות בחלל הפה, הושט, לצרבות, במיוחד לאחר פגיעה של תרופות או חומרים אחרים. עבודה אנטי דלקתית של הרגעה ואיחוי האזור הפגוע, יחד עם כיווץ עדין בשטח הפנים של הרקמה הפגועה. למטרות אלו מומלץ להשתמש במיץ הטרי של הצמח.
מסייע בריפוי דלקות במע' העיכול בקיבה ובתריסריון, עם אינדיקציה לעצירות היוצרת עודף טוקסיניות ועומס מטבולי כללי.
בשימוש חיצוני יעיל לכוויות ודלקות עיניים בקומפרס (גם חליטה של הצמח היבש).
צמח לימפטי יעיל – בעיקר במצבי עומס מטבולי וגודש דלקתי המתבטא בעור. טוב לשימוש גם במצבים אקוטיים וגם כרוניים של אטופיק דרמטיטיס, פסוריאזיס ואקנה.
באקנה - הצמח יעיל גם לטיפול חיצוני של איחוי וניקוי עדין. ניתן להשתמש במיצוי להכנת קרם, או שימוש במיץ הטרי לניקוי מקומי. (עדיף)
השמן הצמחי מתאים במיוחד כחלק מתהליך דטוקסיפיקציה או "ניקוי אביב", כאשר אז ניתן להשתמש במיץ הטרי בשיא עונתו, ניתן גם להשתמש בחליטה או מיצויים אחרים של הצמח, כפי שיובאו בהמשך.
מסייע בטיפול בדלקות בדרכי השתן, בהיותו צמח משתן ובנוסף מסייע לאיחוי הרקמות הפגועות. מתאים גם לטיפול (כחלק מפורמולה) באבנים בכליות.
ניתן להשתמש בשמן הצמחי גם בזמן ההיריון.
להנעת נוזלי הלימפה:
למע' העיכול ודלקות ושט:השפעה רפואית
מסלק חום, לחות, משקעים וגודש לימפתי:
- לחות חמהקרה: בלוטות לימפה נפוחות, פריחות בעור, אבנים בדרכי השתן.- רוח לחות חוםקור בעור: גרד בעור, פריחות, קשקשים, אקזמה, פסוריאזיס.
- גידולים בעור, לימפה, חזה.
מניע צ'י השלפוחית ומנקז גודש נוזלים:
- תקיעות צ'י השלפוחית: כאבים במתן שתן, גירוי בשלפוחית או בערמונית, שלפוחית רגיזה.
- גודש נוזלים בכבד ובכליות: בצקות.
מסלק לחות חמה ורעילות, נוגד חום ודלקות, מפחית גודש בכבד.
- חום, רעילות: כיבים, מורסות, חום.
- לחות חמה בשלפוחית: כאבים במתן שתן, צימאון, זיהומים בדרכי השתן ובערמונית.
פעילות רפואית
מנקז לימפתי, מצמת, משלשל עדין, משתן מטבולי, מתמיר (אלטרטיבי).
התוויות
עיקריות: גודש לימפתי, פינוי רעלים ,דה-טוקסיפיקציה, פסוריאזיס.
משניות: אקזמה, אקנה, דלקת מפרקים ניוונית ,OA, דלקת עור אטופית ,אטופיק דרמטיטיס, פיברומיאלגיה, שיגדון (גאוט), שיגרון ,ראומטיזם.