קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
שמן חבלבל השדה
מחיר רגיל-
345 ₪
מחיר מיוחד-
280 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך
שמן חבלבל השדה -Convolvulus arvensis

צמח זה מכיל תערובת של פרוטאוגליקנים, שהם החומר הפעיל העיקרי בו.
תערובת פרוטאוגליקנים זו נבדקה ונמצא שהתכונה המועילה ביותר שלה היא בלימת יצירת כלי דם חדשים. מאחר וסרטן זקוק לשם התפשטותו, הן במוקד והן גרורות, לכלי דם שיזינו אותו הרי שכל חומר המונע יצירת כלי דם חדשים יכול להרעיב את תאי הסרטן ולגרום למותם.

אם עד לפני מספר שנים דובר על סחוס כרישים כעל חומר המונע יצירת כלי דם חדשים – אנגיוניאוגנזיס, אצל חולי סרטן, הרי שהפרוטאוגליקנים שבחבלבל נמצאו פי 100 יותר יעילים ממנו.
מסתבר ששוב לא יהיה צורך לצוד כרישים למטרת ריפוי סרטן.

לאחרונה יותר ויותר מתגבשת הדיעה בין אונקולוגים שאחת הדרכים היעילות ביותר לריפוי סרטן היא ע"י מניעת יצירת כלי דם שיזינו אותו. כל הזמן מחפשים חומרים חדשים למטרה זו. מסתבר שחבחבל הוא מקור אידיאלי לחומר כזה. צמח זה הינו לחלוטין נטול רעילות, אולם דווקא תכונותיו כמונע יצירת כלי דם חדשים יש מספר מגבלות לגבי השימוש בו: אין לתת אותו לחולי לב, נשים הרות ומניקות, פצועים או חולים אחרי ניתוח. כל עוד הפצעים לא הגלידו לחלוטין ונוצרו כלי דם חליפיים באזור הפגוע.

חוקרים מארה"ב היו הראשונים שהכניסו טיפול בחולי סרטן עם עירוי של ויטמין C, וגם מצאו מספר מרכיבים נוספים, שאם מוסיפים אותם לעירוי ניתן לתת כמויות גדולות עוד יותר של ויטמין C ללא סיכון.
הם בדקו את חבלבל השדה והכינו ממנו מיצוי ששמו המסחרי הוא VascuStatin, שהיא תערובת פרוטאוגליקנים ומכונה PGM. הם מצאו לפחות חמש דרכים בהן הצמח עוזר לריפוי סרטן:
1. הצמח מונע יצירת כלי דם חדשים מזיני סרטן.
2. הצמח בולם התרבות תאי סרטן, כפי שנמצא במחקר עם תאי סרטן של עכברים.
3. הוא נמצא יעיל בכל דרך טיפולית בגוף החי, כמו בנטילה דרך הפה, מתחת לעור, לוריד או מתחת לצפק (פריטונאים), שהוא קרום העוטף את חלל הבטן.
4. בניסויים אין ויטרו (במעבדה) הוא הגביר במידה רבה התרבות של לימפוציטים ואת פעולת חיסול תאי הסרטן על ידם.
5. הוא נמצא כמגביר רב עוצמה של כל פעילות המערכת החיסונית.