קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
שמן ג'עדה Teucrium capitatum
מחיר רגיל-
180 ₪
מחיר מיוחד-
150 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך
שמן ג'עדה  -     Teucrium capitatum

זהו צמח מחזק ומעשיר, בעל אופי ייחודי של הנעה, טיהור וחיטוי של מערכות הגוף, בעיקר במערכות העיכול והנשימה.
לקשת הטעמים המרירה של הצמח ישנה, כמובן, השפעה ממריצה על מערכת העיכול והכבד, ע"פ עיקרון ה-
Bitter principle. הגעדה מסייעת בשיפור ספיגה במערכת העיכול, דרך הלבלב והמערכת הפורטלית (הכבד). לפעילות זו יש ערך במקרים של ספיגה לקויה ותקיעויות למיניהן במערכת העיכול. פעילות זו כוללת גם השפעה לאיזון רמות גבוהות של שומנים וסוכרים בדם, כפי הידוע ברפואות המסורתיות השונות, במשך מאות בשנים.
מבחינה בטיחותית, בגעדה ניתן להשתמש גם במשך תקופות ארוכות. לפיכך הצמח הינו יעיל כחלק מטיפול בבעיות ורגישויות כרוניות במערכת העיכול (לרבות רמות גבוהות של שומנים וסוכרים בדם), דרך האופנים שהוזכרו לעיל.
במערכת הנשימה, לגעדה ישנו שילוב של שלוש תכונות רפואיות חשובות – חיטוי, כיוח ופעולה אנטי עוויתית. זהו צמח מכייח ומחטא יעיל ביותר - בכל המצבים הזיהומיים והדלקתיים המלווים בליחה מרובה ובשיעול. גם כאן ישנו ערך מוסף של הבטיחות בשימוש בצמח, המאפשר להשתמש בגעדה לאורך תקופות ארוכות. זאת, במיוחד במחלות כרוניות של דרכי הנשימה ולשם תמיכה והגנה לאנשים מעשנים.
אומנם הגעדה הינה ידועה לטיפול בפתולוגיות שונות המקושרות לכבד, אך יחד עם זאת - ישנן עדויות שונות ברחבי העולם המצביעות (לכאורה) על ההיפך מכך. בחלק מהמדינות ובספרות המקצועית, הגעדה אף מוזכרת תחת האפשרות לגרימה של נזק לרקמת הכבד. זאת בשל מספר מקרים, בעיקר ביוון, של נזק לרקמת הכבד, אשר נקשר לשימוש בגעדה למשך 2-3 חודשים - קודם להופעת התסמינים בכבד. יש לציין כי שלושת המקרים שתועדו היו של נשים מבוגרות, אשר השתמשו בגעדה לטיפול ברמות גבוהות של כולסטרול או סוכרת. עובדות אלו עשויות לרמז על נזק חמצוני, כזה או אחר, לכבד בכל מקרה - עוד לפני השימוש האמור בצמח. כפי הידוע, לא הובהר באופן סופי, כי מצב הכבד של המטופלות הנ"ל היה תקין קודם לשימוש בגעדה והקשר בין הנזק הכבדי לשימוש בצמח היה בגדר השערה הגיונית בלבד, לאחר שנפסלו כל האפשרויות האחרות.