קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
שמן אכינצאה Echinacea
מחיר רגיל-
280 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך
שמן אכינצאה   קיפודנית Echinacea

צמח ממשפחת המורכבים שמקורו ביבשת אמריקה.

השורשים של המין קיפודנית צרת עלים . נחשבים לחלק הפעיל ביותר. שני מינים נוספים של אכינצאה נמצאים בשימוש רפואי: הקיפודנית הארגמנית  שפרחיו הם המרשימים ביותר וכל חלקיו נהוגים בשימוש רפואי, לרבות העלים והפרחים. סגולותיו הרפואיות נחשבות חזקות פחות, ומחירו זול באופן יחסי; המין השלישי הוא קיפודנית חיוורת  גם במקרה שלו משתמשים בשורש בלבד למטרות רפואיות.

השימוש לצורכי רפואה בצמח מקורו בילידים של צפון יבשת אמריקה, שכינו אותו 'שורש הנחש', בשל הדמיון שבין שורש האנגוסטיפוליה הכהה לבין נחש. הדמיון הצורני רימז לאינדיאנים על האפשרות להשתמש בו כנגד הכשות נחשים. ואמנם, בשימוש חיצוני נהגו להשתמש בתמציות אכינצאה לטיפול בהכשות נחשים, עקרבים ומיני חרקים שונים. מרקחות של הצמח שימשו גם לנגעים בעור, לריפוי פצעים, אקנה, פריחות ופטריות. בנוסף, השתמשו בו לשיכוך כאבים ולטיפול בדלקות ובזיהומים, בסיפיליס, בטיפוס, בדיזנטריה ובטפילי מעיים אחרים, בזיהומי דם חמורים, בדלקת קרום המוח וכנוגד זיהום כללי. למרות שלפחות 12 שבטי אינדיאנים עשו בצמח שימוש מורכב, אין בידי ההרבליסטים כיום מידע מדויק לגבי אופן הכנת והרכבת הפורמולות הספציפיות ששימשו לכל אחד מהנגעים. עם זאת, ידוע כי האינדיאנים שמו דגש על שימוש בתמציות המערבות חלקים שונים של צמחים ממינים שונים, וכמעט לעולם לא השתמשו בחלק אחד בלבד.

הרופאים האקלקטים של סוף המאה ה-19, שהתמחו בשילוב רפואת צמחים מסורתית ברפואה מדיצינית מערבית, הם שייבאו את האכינצאה למערב לאחר שלמדו מהאינדיאנים כיצד להכין ממנה מרקחות שונות.

פעילות רפואית
אנטי-בקטריאליאנטי-ויראליאנטי-פטרייתיאנטי-פרזיטימאלחש (חיצוני)מחטא (דרכי הנשימה)מחטא (דרכי השתן)מחטא (חיצוני)מטפל בפציעות (חיצוני)ממריץמניע,ממריץמשפעל חיסוןמשכך כאביםמתמיר (אלטרטיבי)נוגד דלקתנוגד זיהום.