קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
ריבס
מחיר רגיל-
125 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך

צמח מרפא ריבס -רברבר 100ג"ר


רוברב,ריבס,רברבר ,מעיים,הרזיה,עצירות,-צמחי מדבר בעלי תפרחת כדורית בגבה של כ-30 ס"מ, העלים גדולים מקומטים ריבס המדבר הוא צמח מרשים ביותר, עם עלים ענקיים ותפרחת מיוחדת. 

זה צמח עשבוני רב-שנתי המתייבש בקיץ ומותיר בקרקע שורש עבה, שממנו יעלה הנצר שוב בשנה הבאה. בחורף הוא פורש על פני הקרקע 2–3 עלים מקומטים ענקיים, באורך של 40 ס"מ וברוחב של עד 60 ס"מ. עורקיהם נראים היטב כשקעים בין הקמטים, מסתעפים מתוך 3 עורקים רדיאליים ראשיים אדומים היוצאים מנקודה אחת בבסיס העלה.

ככל הנראה לצמח זה יתרון מיוחד בכך היות, שלא כמו צמחי מדבר אחרים, ואיננו פורש רשת שורשים נרחבת בקרקע. העלים גם מדכאים בצילם כל צמח מתחרה. 
ריבס המדבר פורח במרס–אפריל. התפרחת נראית כמו עץ ננסי צפוף, והיא נישאת על גבעול יחיד העולה מתוך אמצע שושנת העלים לגובה של 30–50 ס"מ. התפרחת מסועפת מאוד, כדורית, קוטרה 30 ס"מ, ובה מאות פרחים. צבעה הכללי אדום נוטה לחום–כתום, הן בפריחה והן בפרייה. הפרח אדמדם, אורכו 2 מ"מ, משתלשל מעוקץ של 2–3 מ"מ. הפרח דו-מיני, עם 6 עלי עטיף, 9 אבקנים עבים בולטים, וביניהם שחלהעם 3 עמודי עלי. הפרח מואבק רוח. הפרח והפרי דומים לחומעה. הפרי אדום, צלעותיו מכונפות. התפרחת כולה משמשת כיחידת-תפוצה אחת בהתגלגלה ברוח ("צמח-גלגל"). 
ריבס המדבר גדל במרומי הר הנגב, ומשמש לבדואים כמקור לתרופות.  בחרמון גדל מין אחר של ריבס. מין נוסף, תרבותי, הוא ירק שמגדלים בחקלאות, ומכינים מגבעוליו לפתן, מרק קר, מיץ, עוגות ויין מיוחד. בסוג 25 מינים. 
השם ריבס מקורו פרסי, והוא מקובל בשפות רבות. 
ריבס המדבר Rheum palaestinum
משפחה: ארכובתיים
שם ערבי: ריבאס, כהמון
מקור השם: השמות העברי והערבי הם חיקוי של השם הפרסי של צמח זה. השם המדעי מציין את קרבתו של מין זה למינים דומים, המשמשים כצמחי תרבות באירופה.


שימושים ברפואה העממית ­ משמש כתרופה לדלקת ריאות, נגד אבנים בכליות, לעצירת שטפי דם פנימיים, נגד שלשול ופטריות עור, להסדרת הנשימה ולחיזוק הקיבה. לפי הרמב”ם, הריבס טוב לכבד הבריא ובוודאי לכבד החולה. 
הבדואים משתמשים בתה שורשים כתרופה וכסגולה להגברת כוח הגברא. כבר לפני 6,000 שנה בסין, היו ידועים שורשיו של הריבס כמרפאים. 

שימושים ברפואה הקונבנציונלית ­ ידוע שאסור לתת עלים של ריבס לחולי דלקת פרקים, בגלל רגישותם לחומצה האוקסאלית הנמצאת בו בשפע.

שימושים אחרים ­ משמש כצמח מאכל ולהכנת תה.