קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
צמח מרפא שוש קירח ליקוריץ
מחיר רגיל-
55 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך
צמח מרפא שוש קירח 
 Glycyrrhiza glabra

"צמחי מרפא נחשב כמרפא כל זמן שטריותו הינה ארבע חודשים מרגע הקטיף"  פרופ' זהרה יניב  צמחי מרפא של א"י   

שוש קירח אחד הצמחים הכי שימושיים ברפואת צמחי המרפא.    

 צמח רב שנתי בעל שורש עבה בצבע אדמדם-חום מבחוץ, וצהוב מבפנים. הצמח מגיע לגודל של עד כ-2 מטרים והוא עמיד מאוד מבחינת אזור הגידול. הצמח נפוץ וגדל היטב בקרקעות עשירות וגיריות, אך הוא יכול לגדול גם באזורים אחרים במדבר ולאורך החוף.    

בישראל הצמח היה מוכר עוד בתקופת התלמוד והוא נזכר במסכת סוכה , כאחד הצמחים המתאימים לסכך הוא נזכר גם בכתביו של הרמב"ם ואסף הרופא                                                                                                  

שורשי הצמח הינם מעובים וקצרים, חזקים מאוד, נעוצים עמוק בתוך האדמה ונאחזים היטב בקרקע. שורש שוש הקירח מקנה לצמח יכולת אחיזה ועמידות איתנה. הראיה לכך היא שגם בתנאי יובש או סביבה פחות נוחה מבחינתו, הצמח מצליח לגדול ולשרוד. 
לעניין השימוש הרפואי, הצמח מוסיף לבני אדם את יכולת העמידות הזו וההסתגלות לתנאים משתנים. השימוש בשוש קירח  מתאים למצבים של חולשת מערכות וחולשה כללית, בעיקר לאנשים שאינם גדלים "בתנאי קרקע" נוחים מבחינתם. הצמח אוגר אנרגיה רבה בשורשים ומעביר אותה לבני אדם אשר נמצאים במצבי חוסר כאלו או אחרים.
הצמח משפיע על מגוון רחב של מנגנונים פיזיולוגיים בגוף, אך הערך העיקרי של השורש לרפואת הצמחים הינו חיזוק, הזנה ושיקום של מערכות גופניות והנעה לכיוון של גדילה והתפתחות. אופן ההשפעה של הצמח על הגוף ניתן לשייך אנרגיית אדמה (בולטת מאוד) ומים. לשורש היבש ישנו טעם מתוק מר ומצמת. בשורש הטרי הטעם המתוק בולט פחות.

 

טיפול בדלקות בדרכי הנשימה. מכייח יעיל מרגיע שיעול. מקל על שיעול הנובע מברונכיטיס, אסתמה, אלרגיות והצטננויות. חידוש רירית מערכת העיכול. טיפול בכיבים ובמחלות דלקתיות של הקיבה והמעיים. משפר פעילות בלוטת האדרנל. השפעה אנטי-דלקתית. הקלה על ארתריטיס, דלקות ראומטיות, מחלות עור ומחלות אוטו-אימוניות.                                                                                                                              

מארז צמח מרפא שוש קירח  מספיק לכ-4 שבועות טיפול.