קניוה מאובטחת
קומפלקס מרגוע לנפש הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪159.25
לחץ לקניה
צמח מרפא סמבוק שחור
מחיר רגיל-
55 ₪
מחיר מיוחד-
45 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך
 צמח מרפא סמבוק שחור  Sambucus nigra

צמח מרפא שמטפל בהצננות ,שפעות ודלקות גרון 

צמחי מרפא נחשב כמרפא כל זמן שטריותו הינה ארבע חודשים מרגע הקטיף"  פרופ' זהרה יניב  צמחי מרפא של א"י 
צמח חם ויבש ומומלץ לטיפול בהתקררויות, הצטננויות ובליחות המצטברות בגוף.
ברפואה הטבעית נהוג להשתמש בכל חלקי הצמח: הפרחים מתאימים לריפוי נזלת ולהורדת חום, ומהפירות השחורים עושים סירופ לטיפול בהצטננות, בשיעול ובשפעת. הצמח מחזק מערכת החיסון, אנטי ויראלי, נוגד דלקת. מתאים בהתקררויות, שפעות, הצטננויות, נזלת כרונית, סינוסיטיס, קדחת השחת ועוד.
מינון: חולטים כפית של פרחים יבשים בכוס מים רותחים, משהים כמה דקות ושותים. להורדת חום, לנזלת, למחלות דרכי הנשימה, לשיעול ולשפעת.

צמח מרפא סמבוק שחור
בין צמחי המרפא האירופים הותיקים ידוע הסמבוק השחור (Sambucus nigra) עץ שלכל אבריו נודע שימוש ברפואה העממית. בעיקר היו הפרחים ידועים ביעילותם כנגד הצטננויות, דלקות של דרכי הנשימה ושפעת. את קליפת העץ ואת פירותיו נוהגים לאסוף בסוף הקיץ, למטרה דומה. במיץ הפרי השתמשו להורדת חום ולטיפול בשקדים, ולעלים נודעה השפעה בשימוש חיצוני.

העץ משתייך למשפחת היערתיים, קומתו בינונית וגזעו בעל קליפה אפורה חיוורת. העלים בעלי צבע ירוק כהה, נגדיים ובעלי שפה משוננת, ופריחתו הלבנה באביב מדיפה ריח חזק אופייני. השימוש בפרחים למטרות רפואיות היה אולי המפורסם ביותר. בהכנה לפי הוראות מדוקדקות נהוג היה להכין מי­פרחים של הסמבוק, בהם השתמשו לשטיפת עיניים ועור, לטיפול במחלות ריאה, אדמת ועוד. חליטה של פרחי סמבוק עם עלי מנטה, לחולי שפעת בשלבי המחלה הראשונים, נחשבה באנגליה "לתרופה שאין עליה עוררין".

העלים מכילים אלקלואידים, בינהם אלקלואיד בשם סמבוצין, גליקוזידים וחומצה הידרוציאנית. בעלים נהוג להשתמש להכנת משחה לטיפול בפצעים וחבלות. אף כי נודעו לעלים גם פעולות מסויימות בשימוש פנימי, נראה כי השימוש בעלים לא היה נפוץ מאד.

הפירות ערוכים במעין סוכך, כדורים עגולים מלאי מיץ כהה. בפירות השתמשו בעבר להפקת צבע, אשר הוסף אף ליין הפורטו המפורסם בצבעו הכהה. האגדה מספרת כי כך גם נתגלו סגולות הריפוי של הפירות, כאשר מלח אמריקאי אשר סבל מכאבי גב דיווח לרופאו על הקלה בכאביו לאחר ששתה יין פורטו שהוספו לו פירות הסמבוק. גם מיץ וריבות שהופקו מהפירות באזורים בהם גדל העץ שמשו כתרופה ביתית בדוקה להצטננויות ןשפעת. בפירות נמצאים גליקוזידים של פלאבונואידים, חומצות פירות שונות, טאנינים, אנטוציאנינים, ויטאמינים, מינרלים ועוד.

מחקרים מודרניים על פירות הסמבוק השחור ופעילות אנטי ויראלית של מיצוי מהפירות בוצעו בעיקר על ידי חוקרים ישראליים. ד"ר מדלין מומצ'וגלו חקרה את תכולת הפירות במסגרת עבודת הדוקטוראט שלה בציריך, שוויץ. היא מצאה כי רכיבים שונים במיצוי גורמים לשיבוש מנגנוני חדירת וירוס השפעת לתוך תאים בריאים, וכך מונעים את התרבותו. במחקרים קלינים אשר המשיכה לערוך בישראל, מספר שנים לאחר מכן, יחד עם פרופ' זכאי­רונס מהמח' לוירולוגיה בבית הספר לרפואה "הדסה" בירושלים וחובריה, נמצא כי מיצוי תקני (standardized) ייחודי של פירות הסמבוק בשם "סמבו­כל", הראה עיכוב של תשעה זני וירוס שפעת שונים, ושיפור ניכר אצל חולי שפעת בהשוואה לפלצבו. 

מארז צמח מרפא סמבוק שחור  מספיק לכ-4 שבועות טיפול.