קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
צמח מרפא מרווה רפואית Salvia
מחיר רגיל-
55 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך
צמח מרפא מרווה רפואית        Salvia

"צמחי מרפא נחשב כמרפא כל זמן שטריותו הינה ארבע חודשים מרגע הקטיף"  פרופ' זהרה יניב  צמחי מרפא של א"י  
צמח מרפא המרווה המשולשת היא בן-שיח, המגיע עד לגובה של מטר אחד. בדרך כלל היא מופיעה ליד החורש הים-תיכוני, או בתוכו ובמקומות המדוללים, שאליהם חודרות קרני השמש. ענפיה הם ארוכים, שעירים ועוטים עלים לבדיים. בחורף צבעם של העלים הוא ירוק בהיר, והם גדולים ומקבילים לפני הקרקע. על-פי-רוב שתיאונות, או שני עלעלים היוצאים מבסיסו של הצמח,מתלווים לכל עלה, ונדמה כאילו העלה בנוי משלושה עלים. מסיבה זו קוראים למין זה של המרווה 'מרוה משולשת'. בקיץ צבעם של העלים הוא ירוק- לבנבן, והם קטנים יותר ומגוללים קמעה, כשהם מקבילים לפני הגבעול. בדרך כלל הם עלים פשוטים, החסרים את שתי האונות, או את שני העלעלים המופיעים בחורף, כנזכר לעיל. גם עלי המרווה המשולשת, כמו רוב צמחי משפחת השפתניים, מייצרים שמן אתרי חריף, שעליו עוד נעמוד להלן.

צמח מרפא מרווה  מעורר מיני, אנטי דלקתי, מכווץ, קוטל נגיפים, מרגיע נוגד דיכאון ולחץ, יעיל להרפס הפה, ידוע בפעילותו נגד כאבי מחזור, מאזן ומווסת מחזור (עיסוי הבטן התחתונה לפני ובתקופת המחזור), יעיל לדלקות בדרכי הנשימה, תוסף יעיל בקרמים לעור מבוגר, קמטים ולדרמטיטיס הצמח מרפא מרווה רפואית מתאים  לשימוש פנימי וחיצוני במינון מתאים .בעיקר לבעיות כגון:
ד.גרון, הצטננות ושיעול, נוגד זיהום בדרכי העיכול, מסדיר מחזור חודשי, מונע הזעת יתר, אנטיבקטריאלי, מוריד את רמת הסוכר בדם, משתן-''מרפא כל''.
ומה אומר המחקר המדעי?
צמח מרפא מרווה מכיל מרכיבים פעילים כמו: ocimene, cineole, camphor, limonene, terpinene. כמה מן המרכיבים הללו הם נוגדי חמצון. מחקרים שנעשו לאחרונה הוכיחו כי למרווה פעילות נוגדת חמצון גבוהה ביותר. בנוסף, יתכן שהפיטוכימיקלים במרווה - מונוטרפנואידים (camphor) פועלים כנוגדי סרטן. כמו כן יש להם סגולות אנטיספטיות והם קוטלים מגוון של חיידקים. ה-tannins הנמצאים במרווה פועלים כחומרים מכווצים (עוצרי דימום) והם גם מגרים זרימת דם מקומית. 
מומלץ לצרוך כמויות מתונות של מרווה, במיוחד במצבים של הריון והנקה
מארז צמח מרפא מרווה  מספיק לכ-4 שבועות טיפול.