קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
צמח מרפא לפה Arctium lappa
מחיר רגיל-
55 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך

צמח מרפא  לפה  Arctium lappa

"צמחי מרפא נחשב כמרפא כל זמן שטריותו הינה ארבע חודשים מרגע הקטיף" פרופ' זהרה יניב  צמחי מרפא של א"י 

צמח מרפא לפה שימש תרבויות שונות ברחבי העולם, לטיפול במגוון בעיות רפואיות שונות. 
ברפואה המערבית המסורתית, השימוש בלפה היה מיועד לטיפול במצבים דלקתיים כרוניים, מחלות זיהומיות, שלפוחיות בעור, שיגרון, סוכרת והתקרחות.

בגרמניה של ימי הביניים, נהגו להשתמש בלפה לטיפול בסרטן. במאה ה-14 במרכז אירופה הצמח הממוצה ביין שימש לטיפול בצרעת. בנוסף, השתמשו בצמח ברחבי אירופה למחלות חום, עגבת ומגוון של מחלות עור, כגון כוויות, התקרחות ושפשופים. ברפואה הסינית ובאיורוודה, השתמשו בעיקר בזרעים, לטיפול במחלות של מערכת הנשימה ודלקת ריאות, הנובעות מרוח חמה. האינדיאנים השתמשו בלפה כצמח מטהר ומחזק דם. בארה"ב השתמשו בצמח לטיפול בשיגרון, דלקות בדרכי השתן, כינים, תולעים ואקזמה וכן כצמח משתן, מוריד חום, תומך בכבד, מטהר דם, אנטי מיקרובאלי ומשלשל. כיום מהווה הלפה חלק מפורמולות לטיפול בסרטן כגון Essiac.

הצמח שופע ברכיבים תזונתיים והוא מספק חמצן ורכיבים תזונתיים דרך דפנות התא ובכך מחזק ומחדש את הפעילות הפיזיולוגית של איברי ההפרשה (כבד, כליות והמערכת הלימפטית). בדרך זו, של שיפור הובלת הנוזלים ופירוק והמסה של משקעים, מוריד הלפה עומס מטבולי ומאפשר התאוששות ושיקום של רקמות בגוף האדם. סגולות אלו מעניקות לו את מעמדו כצמח הלימפטי החשוב ביותר. הלפה מהווה צמח אידיאלי ל"ניקוי אביב" ולסיוע בהתאוששות מדלקות כרוניות, המלוות בחולשה והצטברות של רעלים במערכות הגוף השונות. 

תכונות רפואיות עיקריות
עיקר תכונותיו של הלפה הן בטיהור וניקוי הגוף: הצמח מטהר דם ומסייע בפינוי רעלנים מהגוף, מגן ומשקם תאי כבד פגועים, משתן, נוגד גידולים, מחטא (בעיקר של דרכי השתן) ונוגד חמצון. צמח מרפא  לפה הוא צמח אנטי דלקתי, מאזן את מערכת החיסון ונוגד שיעול.

שימושים רפואיים
דלקות עור כרוניות: לרבות אקנה, פרונקלים, זיהומים כרוניים על גבי העור, אבססים, אקזמה ופסוריאזיס - עם אינדיקציה לעומס מטבולי על מערכות הגוף.
דלקות פרקים כרוניות, עם אינדיקציה לעומס מטבולי על מערכות הגוף.
כחלק מתהליכי ניקוי וטיהור מערכות הגוף והכבד.
בשימוש חיצוני, הלפה הגדולה משמשת לטיפול באקזמה, פסוריאזיס, יבלות, אקנה, הזדקנות העור וקמטים.