קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
פסליום
מחיר רגיל-
97 ₪
מחיר מיוחד-
77 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך

צמח מרפא לחך-פסיליום 

אבקה 300cc
סיבים המופקים מקליפת זרע הצמח: Plantago Ovataa . זהו צמח רב שנתי הצומח באסיה, מזרח אפריקה והמזרח התיכון, בעיקר באדמות מלוחות. רוב הפסיליום כיום מגיע מהודו. במקור, כזרע שלם, הוא שימש כצמח מוריד, משתן ומלחלח מעיים. כיום השימוש המוכר ביותר הוא סיבי קליפת הזרע המכילים 65% סיבים מסיסי מים ו 10-15% סיבים לא מסיסים. הוא המרכיב העיקרי של תוסף המזון המשלשל Metamucil ומחקרים שונים מעידים על השפעתו החיובית בצמצום רמות כולסטרול. 
סיבים תזונתיים מקליפת זרעי צמח הפלנטגו (פסיליום) התורמים לשלל מצבי אי סדירות  בפעילות מערכת העיכול, כמו שלשול כרוני* ועצירות.** סיבים אלה מסייעים בהסדרת פעילות המעיים בזכות יכולתם לספוח מים ולתפוח עד פי 14 מנפחם. 
 סיבי הפסיליום סופחים חומרים מזיקים ממערכת העיכול, מונעים את ספיגתם מחדש ומפחיתים את העומס על הכבד כמו-גם תמיכה באיזון רמות גבוהות של כולסטרול בדם***. מחקרים מהשנים האחרונות מראים כי לסיבי הפסיליום עלול להיות תפקיד פוטנציאלי במניעת התסמונת המטבולית
 הפסיליום נותן נפח לצואה כמו הצלולוז, המתיל צלולוז, סודיום-קרבוקסי-מתיל-צלולוז, מאלט, סובין חיטה ואחרים. כל הסיבים לעיל בעלי תכונות היגרוסקופיות ובכך הם מגדילים נפח הצואה.
 קליפת הפסיליום מכילה כמעט אך ורק סיבים. הקליפה מכילה גליקוזידים ומוקולג´ים (חומר ג´לטיני המכיל חומצות אמינו ופוליסכרידים) ושלושה סיבים: צלולוזה, המיצלולוזה וליגנין. תכונה זו מאפשרת לצמח לספוג מים עד פי 14 מנפחו. בעצירות יש לקחת פסיליום עם כמות מים מרובה (3-4 כוסות מים) בעוד שנטילת פסיליום עם כמות מים מועטה משפרת מצבים של שלשול כרוני. 
מאפיינים אנרגטיים של הפסיליום
מנקודת ראות סינית הפסיליום שייך למשפחת הפלאנטגיניס - Che Qian Zii . הזרע השלם מכיל חומרים כמו חומצות שומן שונות (פאלמיטית, אולאית, לינולאית ועוד) וחומרים פעילים נוספים. ברפואה הסינית הזרע נחשב למתוק, תפל וקר. הזרע משפיע על הכליות, שלפוחית וכבד, משתן ומטהר חום במצבי בצקת או שלשול על רקע לחות חמה. הוא מטהר את העיניים במצבי חום על רקע חסר בכליות ובכבד, מכייח ומסלק ליחה בשיעולים עם חום בריאות.

השפעת הפסיליום מוגבלת בעיקר למעי הגס ומתקשרות לליחלוח, ספיחה והורדה. הקליפה מתוקה וניטרלית עד קרירה, חודרת למעי הגס, וקצת לקיבה ולטחול. היא מלחלחת את המעיים במצבי עצירות אצל מבוגרים, מזינה את היין ומטהרת חום. עם זאת רצוי להיזהר ממנה במצבי קור וחסר. כעקרון, אין לתת משלשלים לאורך זמן על רקע מצב חסר.
 הערה:פסיליום עלול להפחית את ספיגתן של תרופות רבות. עקב כך יש לקחת פסיליום שעתיים לפני או שעתיים אחרי מתן כל תרופה אחרת.
 צריכה מוגזמת של סיבים:סיבים עלולים להפריע לספיגת תרופות ומינרלים כמו סידן ואבץ. סיבים מעכבים ריקון קיבה אך ומגדילים את נפח הצואה. בקשישים נפח הצואה עלול לגרום לאי נוחות על רקע ריקון איטי פיזיולוגי. כמו כן סיבים מגבירים את הצורך במים חופשיים (הם סופגים אותם ומונעים ספיגתם למעיים) ולכן מגבירים את סכנת ההתייבשות, הקיימת ממילה, בקשישים.
*ניתן לשלב בשייקים