קניוה מאובטחת
פולן אבקת צמחים
מחיר רגיל-
180 ₪
מחיר מיוחד-
130 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך


אבקת פרחים פולן טהור 

250 גר' 

אריזת ווקום כשר.


אבקת הפולן היא אבקנים זעירים בגודל אבק שנאספים מפרחים על ידי הדבורים.
פולן הדבורים הוא מרכיב תזונתי רב עוצמה super food ששייך לשיטת טיפול רחבה בשם אפי תרפי, שיטת טיפול שעושה שימוש במוצרי כוורת וארס דבורים. האפיתרפי כולל טיפול בפולן הדבורים מזון מלכות, דבש, פרופוליס, שעוות דבורים ועוקץ הדבורים לטיפול במגוון תחלואים.

פולן הדבורים הוא מתוספי התזונה העתיקים ביותר שמיועדים לאדם. הוא ידוע כמחזק וכתרופה כבר בתקופת מצריים וסין העתיקה. נהגו לכנות אותו בכמה כינויים ואחד מהם "מעיין הנעורים". היפוקראטס אבי הרפואה, השתמש בפולן כתרופה וכתוסף כבר לפני 2500 שנה. הפולן ומוצרי כוורת אחרים מוזכרים בתנ"ך, בתלמוד, בקוראן ובספר המורמונים ואפילו בכתבים סיניים עתיקים.

הפולן הוא אבקה, מורכבת מאבקני פרחים זכריים (חיוניים להבטחת חיי הצמח והמשכיותו) שנאספים על ידי הדבורים במסעם בין הפרחים. האבקנים הזעירים נצמדים לרגליהם של הדבורים ובכך מעניקות הדבורים לפולן מספר תכונות ואנזימים ייחודיים לפולן הדבורים. זהו סוד מערכת היחסים המיוחדת בין הפרחים לדבורים שהופך את הפולן למזון על עשיר כל כך.

לאבקנים או לפולן עצמו אין כל ערך טיפולי או רפואי ייחודי אלא אם כן הוא נאסף על ידי הדבורים ובכך העניקו לו הדבורים מספר מרכיבי תזונה ואיכויות. פולן זה נאסף, באופן מסחרי, על ידי מתקן שנמצא בכניסה לכוורת.

הטיפול בפולן מאפשר לאורך זמן:
 
• חיזוק מערכת החיסון
  
• איזון ושמירה על משקל גוף
 
• הקלה על סימני אלרגיה
 
• חיזוק הגוף 

• שיפור התפקוד המיני 
 
• האטה של תהליך ההזדקנות 
 
• הגברת האנרגיה והחיוניות 
 
• מניעת סרטן ומחלות אחרות 

 
פולן הדבורים מחזק את מערכת החיסון באמצעות נוגדי החמצון, אילו נועדו לנטרל רדיקלים חופשיים, אותם רדיקלים חופשיים הקשורים למחלות רבות ותהליכים ניוונים הקשורים בהזדקנות. נוגדי החמצון בולמים תהליכים אילו ואפילו משפרים תהליכים שנפגעו. רוב נוגדי החימצון שנמצאים בפולן הדבורים הם פלבונואידים. לביופלבונואידים גם תפקידים נוספים בגוף מלבד היותם נוגדי חימצון. חלקם מחזקים נימי דם קפילאריים בגוף, חלקם מסייעים לכבד ויש ביופלבונואידים נוספים שמחזקים מבנה עצמות.

פולן בשימוש הספורטאים

פולן הדבורים הוא מרכיב מרכזי בתזונת ספורטאים. הוא מחזק את הגוף, מחזק סיבולת ומספק שפע של אנרגיה ומהירות ויש לו את היכולת לשפר גם את הכוח המנטאלי. למעשה הדבורה משתמשת בפולן כעזרה למטרות אילו עבורה. הכול סביב נושא של יחסי גומלין בין הטבע לחי. הצמחים מפיקים תועלת רבה מהאבקה של הדבורים. מעבר של הפולן על ידי הדבורים שומר על המשכיות הצמחים אבל גם עבור הדבורים יש תועלת.

דבורה עובדת בין 7-8 שבועות, שבהם העבודה מאומצת. מערכת חילוף החומרים שלה עובדת בקצב מוגבר בדיוק כמו מכונית מרוץ שזקוקה לתגבורת של דלק חזק ואיכות לנסיעה מהירה ועוצמתית. מלבד הדבש שמעניק קלוריות לשריפה, הפולן הוא מזונה העיקרי. הפולן שהדבורים אוספות הופך לדלק רב עוצמה עבור הדבורה הפעילה ועבור ספורטאים שגם הם כמו הדבורה זקוקים לתגבורת אינטנסיבית בתקופות של מאמץ פיזי ומנטאלי מוגבר.

פולן הדבורים כטיפול יעיל באלרגיות

למרות שלא מעט אנשים רגישים לאבקני פרחים שגורמים לתגובות אלרגיות, פולן הדבורים מקטין את הסימפטומים המלווים תגובות אלרגיות. חשוב להתחיל בטיפול בפולן מספר שבועות לפני מועד התפרצות האלרגיה.
ההמלצה במקרים אילו, לחפש פולן מופק קרוב ככל האפשר לאזור המגורים, חיזוק מערכת החיסון של הגוף באמצעות הפולן המקומי.