קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
סרום גרניום
מחיר רגיל-
410 ₪
מחיר מיוחד-
310 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך
טיפול טבעי באקנה -סרום גרניום 

סרום  גרניום לטיפול באקנה  נוגד דלקת  מכווץ ונוגד זיהום.      

אקנה – פצעי בגרות - היא מחלת העור השכיחה ביותר. מעל 80% מהאוכלוסייה סובלים מאקנה במהלך חייהם. המחלה מופיעה בתחילת גיל ההתבגרות, ובד"כ דועכת מעצמה עד גיל 25-23, אך ב- 10% מהמקרים, בעיקר אצל נשים, המחלה נשארת גם בעשורים השלישי והרביעי לחייהן.

 

כיצד נוצרים פצעי האקנה?

אקנה היא דלקת כרונית של בלוטות החלב וזקיק השערה. בעור תקין בלוטות החלב נפתחות לתוך זקיקי השערות ומפרישות חלב דרך הנקבוביות אל פני העור. החלב משמש כחומר סיכה לעור ולשיער ומעניק להם גמישות והגנה.בגיל ההתבגרות, בתגובה לאנדרוגנים (הורמונים זכריים) ישנה הפרשת יתר של חלב בתוך בלוטת השומן. חלב זה מורכב משומנים, שברי תאים וחיידקים הנקראים P. ACNES. לעתים התהליך מלווה בהצרת הצינורית של זקיק השערה. תחילת התהליך של היווצרות פצעון היא היתקעות של פקקי חלב בתעלות זקיקי השערות. בסביבה שומנית זאת חיידקי האקנה משגשגים. הם גורמים לפירוק החלב לחומצות שומן חופשיות ולדלקת סביב זקיק השערה, עם יצירת מוגליות שטחיות או עמוקות. מחקרים אחרונים מראים, כי הגורם העיקרי לדלקת ולאקנה איננו בהכרח כמות ההורמונים שהופרשה, אלא רגישות יתר של בלוטות החלב בחולה הספציפי להורמונים אלה (שהופרשו ברמה תקינה). כלומר, הגורם התורשתי הוא בעל משקל רב.

היחידות של זקיק שערה- בלוטת חֵלֵב נמצאות ברוב אזורי העור בגוף, אך צפיפותן הרבה ביותר הינה בפנים, חזה עליון וגב עליון. 


דלקת של בלוטות חלב יכולה להופיע בצורות שונות:

 

ראש לבן (קומודון סגור): בליטה קטנה לבנה מתחת לעור. זהו פקק שומני היוצא מבלוטת החלב וכלוא מתחת לעור. בבוא הזמן השומן הלכוד ישפך לתוך רקמת העור מסביב ויגרום לדלקת.ראש שחור (קומודון פתוח): זהו גם פקק שומני היוצא מבלוטת החלב אך הוא נמצא על פני העור, בא במגע עם האוויר, מתחמצן והופך להיות שחור. (זהו אינו לכלוך שגורם לצבע השחור אלא החמצון). "פצעון/פפולה": בליטה קטנה אדומה ודלקתית המופיעה כתגובת הגנה של הגוף לשומן שנשפך לרקמת העור."פצעון מוגלתי/פוסטולה": פצעון שמכיל נוזל מוגלתי, מופיע כבליטה קטנה. הפצעון הופך למוגלתי בגלל חיידקים הנמצאים על פני העור ומזהמים את הפצע."ציסטה": בליטה גדולה אדומה הנמצאת מתחת לפני העור וגורמת לכאב. כיסתה נוצרת כאשר נקבובית נסתמת לחלוטין וחלב שנוצר בבלוטה אינו יכול להשתחרר החוצה. החלב המצטבר נשפך לרקמות מסביב וגורם לדלקת עמוקה, אשר עלולה להותיר צלקת לאחר הריפוי.

מה עלול להביא להחמרת האקנה?

• זיעה. הזיעה המצטברת על פני העור מחמירה את החסימה של הנקבוביות מהן מפרישות בלוטות החלב. בנוסף, בטמפרטורות גבוהות גובר קצב ייצור החלב בנקבוביות העור. אצל העוסקים בפעילות גופנית ניתן לראות את הנגעים בעיקר בגב, בחזה, בעכוז ובירכיים ופחות בפנים.

 

• תזונה. רוב הרופאים אינם מקשרים בין אקנה לתזונה. אולם, התגובה למוצרי מזון שונה מאדם לאדם. ההנחה הרווחת, כי מאכלים כגון שוקולד, אגוזים, גבינה צהובה, מטוגנים וכד` עלולים להחמיר אקנה, לא הוכחה, אך עדיין מומלץ להמנע מסוגי המזון הבאים: אוכל שומני (בעיקר ממקור חלב), פיצוחים, ואוכל חריף (המשפיע על חלק מהאנשים).

 

• קוסמטיקה: שימוש במוצרי קוסמטיקה אשר אינם "ידידותיים לאקנה" יכול לגרום להתפרצות אקנה או להחמרתו, לדוגמא מוצרים כמו משחות וקרמים, סומק, שפתון, צלליות עיניים, קרם לחות וקרם הגנה מהשמש, מייק-אפ, ג`ל לשיער ועוד. יש להיזהר במיוחד ממוצרים המכילים לנולין, וזלין, שמנים צמחיים וחומצה אולאולית. 

 

• מתח נפשי: מתח נפשי יכול להחריף את האקנה בעיקר בקרב נשים צעירות.

 גלולות. גלולות למניעת הריון המכילות מעט אסטרוגן ויותר פרוגסטרון. בד בבד, משפיעה גם הפסקת נטילת גלולות למניעת הריון.


הטיפול בעור: שפשוף הפנים וחיטוט בעור. רחיצה מוגזמת של עור הפנים.

תקופת המחזור החודשי. – בשל שינויים הורמונליים והשפעת ההורמונים על בלוטות החלב.

הורמונים לבניית שרירי הגוף – המשפיעים גם עם על המאזן ההורמונלי.