קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
סירפד
מחיר רגיל-
55 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך

צמח מרפא סרפד Urtica


"צמחי מרפא נחשב כמרפא כל זמן שטריותו הינה ארבע חודשים מרגע הקטיף"  פרופ' זהרה יניב  צמחי מרפא של א"י  


צמח מרפא סִרפָּ‏‏ד  מרבית צמחי הסרפד מכוסים בשערות צורבות, היכולות לגרום לגירוי המתבטא באדמומיות ובתחושת גירוד, לאחר חיכוך בהן. שערותיהם של מרבית המינים מכילות רעלנים, ביניהם חומצה פורמיתסרוטונין והיסטמין; עם זאת, מחקרים שבוצעו לאחרונה  מצאו כי שערותיו של המין Urtica thunbergiana מכילות דווקא חומצה טרטרית וחומצה אוקסלית.
פעולת הצריבה של הסרפד מתאפשרת מכיוון שהשערות הצורבות שעל העלים הן נוקשות, שבירות וחלולות, ובעת הדקירה נשבר קצה השערה, ולעור מוזרק החומר הצורב, במעין פעולת מחט של מזרק.
סרפד צורב ידוע כסכנה שיש להיזהר ממנה: במגע קל בעור הוא מזריק חומר צורב וכואב. לא נורא ולא מסוכן, אם אין מגרדים עובר הכאב מעצמו תוך 5–10 דקות. זהו צמח חד-שנתי זקוף, מגיע לגובה חצי מטר, ובתנאים טובים אף יותר. הגבעול מרובע. העלים נגדיים בצבע ירוק בהיר, משוננים. העלים והגבעול מכוסים שערות צורבות. השערות נוקשות, שבירות, עשירות בתחמוצות צורן, חלולות בדמות מחט של מזרק. בעת הדקירה נשבר קצה השערה ולעור מוזרק חומר צורב – תרכובת כימית פשוטה הידועה בכינוי "חומצת נמלים". 
סרפד צורב פורח כחצי שנה, במשך כל עונת הימים המתארכים, מדצמבר עד יוני. התפרחות דמויות שיבולת באורך 2 ס"מ, והן נושאות מעט פרחים זכריים והרבה פרחים נקביים. העטיף פשוט, 4 עלי עטיף ירוקים. 4 אבקנים כפופים בסליל. במגע קל מתיישרים זירי האבקנים בפתאומיות, מאבקיהם מתפוצצים, והם מפזרים עננה של אבקה. ההאבקה נעשית באמצעות הרוח. 
סרפד צורב נפוץ בכל חלקי החבל הים-תיכוני, או בכל אזורי צפון הארץ ומרכזה. הוא משגשג במקומות נטושים, בעיקר במקומות מוצלים: אשפתות ומעזבות, צידי דרכים וגינות, ובמיוחד מרבצי צאן ובקר. במקומות כאלה הוא מגיע לשליטה בכתמים שקוטרם עד עשרות מטרים. תפוצתו העולמית משתרעת סביב הים התיכון וגם הרחק צפונה ומזרחה באירופה ובאסיה. 


עלי סרפד תכונות רפואיות :

מטהר דם , אנטי דלקתי , משקם רקמות ריריות , אנטי אלרגי , מגביר תהליכי עיכול וספיגה, אנטי ראומטי , מגביר עדין של זרימת דם פריפרית,משתן קל, מכייח עדין ,עוצר דימומים


מארז צמח מרפא סרפד  מספיק לכ-4 שבועות טיפול.