קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪262.8
לחץ לקניה
לענת אנואה
מחיר רגיל-
810 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך
לענה - שיבה ארטמיסינין 
Artemisia annua
100ml-תמצית אם מרוכזת
החומר הפעיל בלענה הסינית, ארטמיסינין, זיכה את חוקריו בפרס נובל השנה 2015.
שיבא -צמח לענה לטיפול בסרטן
ארטמיסינין, חומר המופק מצמח הלענה (צמח רפואי שיבא - כמוהו כפצצה מתקתקת בתוך התא הסרטני. כיצד לענה -שיבא -ארטמיסיה אנונה מבדילה בין תאים בריאים לתאי סרטן וכיצד היא מחסלת ביעילות את תאי הסרטן בגוף?
מכירים את האמרה העממית "מה שמר לחיך, טוב לגוף, ומה שמתוק לחיך – מזיק לבריאות?" - לפחות החלק הראשון של המשפט מוכיח את עצמו כאשר מדברים על צמח המרפא שיבא-ארטמיסיה אנונה - צמח מר מאד שהוכח כבעל יכולת מרשימה להשמיד תאי סרטן שד בתנאי מעבדה.
צמח שיבא וסרטן: כיצד צמח השיבא הורג תאים סרטניים?
תאי הסרטן זקוקים לכמויות עצומות של ברזל כדי לגדול באופן אגרסיבי. מן הסיבה הזו בשונה מתאים בריאים אחרים- תאים סרטניים גדושים בתוכם בברזל ואולם, כאשר תמצית של ארטמיסינין ( אשר מופקת מצמח הלענה / שיבא ) באה במגע עם הברזל שבתא הסרטני – מיד מתחיל תהליך ביוכימי שיוצר רדיקלים חופשיים. אלו האחרונים תוקפים את ממברנת התא הסרטני, שוברים אותה ומחסלים את התאים הסרטניים. מן הסיבה הזו צמח השיבא נחשב "רעל" עבור תאי סרטן. יתר על כן, היופי הוא שארטמיסינין גורם להרס מהיר של תאי הסרטן תוך 16 שעות בלבד בתנאי מעבדה. טיפול חד נקי ואלגנטי
לאילו סוגי סרטן הארטמיסינין רעיל במיוחד?
מחקרים מראים שארטימסיה (צמח השיבא) פועל נגד מגוון רחב ( 55 ) של תאים סרטניים אך הוא הוכח כיעיל במיוחד עבור לוקמיה, סרטן המעי הגס, סרטן הריאות, וכן סרטן השד. נאמר יותר מכך: החוקרים הצליחו להראות שתמצית ארטמיסינין מסוגלת להרוג תאים סרטניים שמגלים עמידות מול טיפולי כימותרפיה.
כיצד מתייחסת הרפואה המערבית לארטמיסינין?
באופן מסורתי רופאים קונבנציונלים מלגלגים על תרפיות אלטרנטיביות לסרטן (ועל רפואה משלימה בכלל) לא מכירים בהן ומשדלים את החולים לברוח מטיפולים שאינם בגבולות הגזרה של הממסד הרפואי. המקרה של טיפול בארתמיסינין לחולי סרטן יוצא דופן. למה? כיוון שיכולת הלחימה של צמח הארטרמיסיה בתאים סרטניים לא התגלה על ידי מטפלים אלטרנטיביים אלא על ידי חוקרי אונקולוגיה באוניברסיטה יוקרתית (אוני' וושינגטון בסיאטל). במעבדות המחקר שם נעשו נסיונות מבוקרים שבחנו את השפעת תמצית ארטמיסינין על תאי סרטן והתברר כי כאשר צורפה אליו מולקולת טרנספרין (מולקולה המעודדת את הגדלת כמות הברזל בתא) פיצוץ התא וחיסולו היה הרבה יותר מהיר ומרשים.
האם ארטמיסיה / לענה / צמח השיבא בטוחים לשימוש?
כאמור הפעילות של הלענה היא דיפרנציאלית: על תאים סרטניים בלבד אשר גדושים במולקולות ברזל כאשר הצמח לא פועל על רקמות ותאים בריאים. בנוסף לכך ארטמיסינין יש "טרק-רקורד" בטוח לאורך שנים. במקורו זהו תכשיר אפקטיבי עוצמתי נגד מלריה: במשך עשורים היה יעיל בשימוש על מיליוני חולי מלריה בעולם.
ארטמיסינין לטיפול בסרטן: תופעות לוואי
עם זאת ארטמיסינין המופק מצנמח השיבא לא חף מתופעות לוואי. ארתמיסינין יכול לגרום למספר תופעות לוואי לרבות שלשול, בחילות, כאבי בטן , חום, סימני שפעת, ותאבון מופחת (טוב לדיאטת הרזיה). בנוסף לכך הוא גם גורם להאטת קצב הלב ל60 פעימות בשנייה או פחות.
ארטמיסינין לסרטן: מדוע הטיפול לא הגיע למערב?
כיוון שארטמיסינין מופק מצמח טבעי (שיבא / לענה) שאי אפשר לרשום עליו פטנט ולגזור עליו קופן שמן. מסיבה זו הוא לא זכה לפעילות שיווקית ופרסומית כפי שעושות חברות התרופות למוצריהן. עם זאת צמח השיבא היה ידוע בשימושים רבים במזרח, וברפואה הסינית המסורתית מפיקים ממנו את מקלות המוקסה, לחימום נקודות דיקור והזרמת אנרגיה באקופונקטורה.