קניוה מאובטחת
כתלה חריפה
מחיר רגיל-
245 ₪
מחיר מיוחד-
162 ₪
כמות:
הוסף לסל והמשך
כתלה חריפה-צמח ישראלי ישמש לטיפול בסוכרת
תמצית אם 30cc
חוקרים ישראלים טוענים כי הצמח "כתלה חריפה" יכול לסייע בהפחתת רמת הסוכר בדם. החוקרים עובדים על איתור היכולות הרפואיות של הצמח ופיתוח תכשיר המיועד לקהל הרחב
פריצת דרך בטיפול בסכרת: על פי מחקר שיוצג ביום חמישי הקרוב באוניברסיטת אריאל, הצמח "כתלה חריפה" הנפוץ בישראל ובמדינות השכנות, נמצא יעיל לטיפול בסוכרת. חוקרים מהאוניברסיטה עוסקים בימים אלה באיתור היכולות הרפואיות של הצמח לשם פיתוח תכשיר שיופץ בקרב ציבור החולים. 
הצמח כתלה חריפה מקובל מאוד ברפואה העממית של עדות ישראל ושל ערביי ארץ-ישראל – כתרופה מכאבי בטן, להרעלות קשות, לשיעול, לפצעים מזוהמים, לתולעים בבטן, לחום גבוה, לחולשה גופנית, לשפעת, לשלשול ולמחלות לב. אופן השימוש: מרתח עלים: מבשלים ענף קטן, בן 10 עלים, של כתלה בליטר מים במשך חצי שעה. מסננים, שותים את המרתח המריר כתרופה לכאבי בטן, להרעלות קשות, לתולעים בבטן, לשלשול ולמחלות לב.
את המחקר הציג ד"ר יונתן גורליק מהמרכז למחקר ופיתוח ביהודה, במסגרת כנס מחקרי יהודה ושומרון. לדברי גורליק, צמחים רבים נמצאים בשימוש מסורתי לטיפול בסוכרת, אולם רק מעטים מהם פותחו והותאמו לגידול בקנה מידה גדול בצורה יעילה. אחד מצמחי הבר האלה הוא ה"כתלה חריפה", שיח ישראלי קטן שמשתמשים בו, באופן מסורתי, לטיפול בבעיה.
פעילות ביולוגית אנטי סכרתית. כתלה חריפה צילום: Eitan f
הפוטנציאל הטיפולי של ה"כתלה החריפה" הוכח כבר גם במודלים תאיים וגם בבעלי חיים. מחקרים הראו כי מיצוים של 'כתלה חרפה' מגדילים את קליטת הסוכר בתאי שריר שלד ותאי שומן ומורידים את רמת הסוכר בדם. כדי לאתר את האופן היעיל ביותר למיצוי היכולת הרפואית של הצמח, נאספו דגימות שלו בכל רחבי הארץ, עליהן נעשתה בדיקה של הפעילות האנטי סוכרתית. במהלך המחקר, "לוחצים" החוקרים על הצמח על ידי חיקוי התנאים בהם הוא גדל בטבע, כדי להפיק ממנו מיצוי של החומר המרפא.