קניוה מאובטחת
שרביטן מצוי הצעה מיוחדת
זמן לסיום ההטבה
: :
₪256.5
לחץ לקניה
ארניקה
מחיר רגיל-
125 ₪
קופון השעה -
50% הנחה - 62.5 ₪ בלבד
כמות:
הוסף לסל והמשך

ג'ל ארניקה

30 מ"ל

מצמח מרפא ארניקה   

 Arnicae 
ארניקה מרגיעה שרירים כואבים ומפחיתה כאב ודלקת. עמי אירופה והילידים באמריקה, שכינו את הארניקה "טבק-הרים" ו"אימת-הפנתר", השתמשו בצמח לטיפול בנקעים, בשרירים פגועים ובפצעים.
שם בעברית: ארניקה
סקירה כללית
ארניקה הוא צמח בגובה של כ-60 ס"מ הנפוץ באזורי ההרים של אירופה ומערב צפון אמריקה. המינים האמריקנים של ארניקה כוללים את  באירופה נפוץ כגידול מסחרי גם המין Arnica chamissionis בנוסף ל- A. Montana בכדי לספק את הביקוש הרב לצמח בשוק הגרמני, המייצר למעלה מ-300 מוצרים שכוללים טינקטורות, משחות ותרופות הומיאופתיות המכילות ארניקה.
הפרחים היבשים, בצבע כתום-צהוב, מספקים שמן נדיף טיפולי שמכיל חומצות שומן, טרפנים ארומטיים, פלבנואידים, טאנינים וססקוויטרפנים מסוג הלנאלין(helenalin).
ארניקה מרגיעה שרירים כואבים ומפחיתה כאב ודלקת. עמי אירופה והילידים באמריקה, שכינו את הארניקה "טבק-הרים" ו"אימת-הפנתר", השתמשו בצמח לטיפול בנקעים, בשרירים פגועים ובפצעים. המרפאים האקלקטים, מרפאים אלטרנטיביים מסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, המליצו על ארניקה לטיפול בחבורות ובפגיעות בשרירים, בכאבי שדיים, בכאבים כרוניים ובפצעים מוגלתיים.
מריחה של ארניקה על גבי הקרקפת מעודדת צמיחת שיער. מטפלים אחדים המליצו על שימוש פנימי בארניקה לטיפול בדיכאון, בקוצר נשימה, בטיפוס המעיים, בדלקת ריאות, באנמיה, בשלשול ובחולשה של הלב.
מחקרים שנערכו בשנים האחרונות במבחנה  מראים פעילות אנטי-מיקרוביאלית, נוגדת דלקת, פעילות אינוטרופית (השפעה על כיווץ השריר) חיובית, המרצת מערכת הנשימה והמרצת פעילות הרחם. ניסויים שנערכו בבעלי חיים הצביעו גם על שימושים אפשריים נוספים בצמח: שיפור תפקוד מערכת החיסונית נגד חיידקי הליסטריה והסלמונלה .ניסוי אחד מצא שרמות אנזימי המרה והקיבה השתפרו אצל חולדות, עם רעילות מושרית בכבד שנגרמה על ידי שטופלו בפנולים המופקים מארניקה.
אמנם, שימוש פנימי בטינקטורה או מיצוי נוזלי אינו מומלץ. נצפו תופעות לוואי של ארניקה,כמו רעילות ללב. השפעתה על מערכת הנשימה ועל פעילות הרחם עדיין מצריכה בדיקות נוספות. שימוש פנימי של ארניקה מלווה בתופעות לוואי קשות במקרים רבים. מסיבות אלה, המונוגרף מתייחס לשימוש החיצוני בלבד של הצמח, בניגוד לחלק בפרמקופיאה הגרמנית המתייחס לשימוש הפנימי בצמח בעזרת חליטה, לטיפול בהפרעות בזרימת הדם בלב ובמוח.
אולם גם השימוש החיצוני אינו נטול סכנות. אנשים רגישים לססקויטרפנים מסוג הלנאלין עלולים לפתח דלקת עור בעקבות שימוש מקומי בתכשירים של ארניקה. דווחו מקרים של מחלות עור בצקתיות ואקזמה בעקבות שימוש ממושך. אין להשתמש בארניקה באופן ישיר על גבי עור פגוע, או פצעים פתוחים.
ארניקה מהווה תרופה הומיאופטית מקובלת. בדילול של X6 היא ניתנת לחולי אפילפסיה; ארניקה בדילול של X3 יכולה למנוע בחילות במחלת- ים. אבל למרות מעמדה המרכזי בהומיאופתיה, גם בין ההומיאופתים יש המטילים ספק ביעילותו ובבטיחותו של הצמח, ומבקשים להמשיך ולחקור. ממחקר שנערך לאחרונה עלה כי ארניקה  בדילול ניכר, בשיעור X30, לא הוכיחה יעילות כשניתנה לאצנים למרחקים ארוכים מתוך כוונה להפחית כאבי שרירים. גם בספרות ההומיאופטית לא נמצאו הוכחות תומכות לשימוש בארניקה
 להזמנת צמח מרפא ארניקה-04-9952122
תיאור
פרח הארניקה כולל תפרחות יבשות או טריות של Arnica Montana L. או Arnica chamissonis Less. subsp. foliosa (Nutt.) Maguiere (משפחת מורכבים- Asteraceae) וההכנות שלהם במינון יעיל.
כימיה ופרמקולוגיה
הפרחים מכילים ססקויטרפנים לקטונים מסוג helenanolid, במידה ניכרת נגזרות אסטריות של הלנאלין . 
בנוסף, הצמח מכיל פלבנואידים, לדוגמא, isoquercitin, luteolin-7-glucoside, astragalin, שמן נדיף שמכיל תימול והנגזרות שלו, חומצות פנוליות כולל, קפאית, כלורוגנית וצינרין, וקומארינים .umbelliferone, scopoletin
CommissionE מדווח שבשימוש חיצוני לארניקה יש פעילות נוגדת דלקת. במקרים של דלקת, ארניקה תשמש גם כחומר מחטא ומשכך כאב.
בניסויים שנערכו בבעלי חיים, הלנאלין (helenalin) ו- dihydrohenelanin נמצאו כנוגדי דלקת, משככי כאב, אנטיביוטי ואנטי-מיקרוביאלי. בניסויים במבחנה (in vitro) הסיקו שהלנאלין עובד גם כממריץ של מערכת החיסון.
שימוש
CommisionE אישר את השימוש החיצוני בפרחי הארניקה לטיפול בחבלות דוגמת המטומה (שטף דם פנימי-מקומי), נקע, חבורות, בצקת כתוצאה משבר, שיגרון ובעיות מפרקים. אושר גם השימוש לטיפול בדלקות באזור הפה והגרון, פורונקולוזיס (הופעת מורסות מוגלתיות), דלקות שנגרמות בעקבות עקיצות חרקים ודלקת ורידים שטחית.
התוויות נגד רגישות, אלרגיה לארניקה.
תופעות לוואי
שימוש מתמשך על גבי עור פגוע,לדוגמא שימוש על פצעים או על כיב ברגל, עלול לעתים קרובות לגרום פגעי עור בצקתיים ויצירת מוגלתיות (פוסטולות). שימוש ארוך טווח עלול לגרום לאקזמה. טיפול שכרוך בשימוש בריכוזים גבוהים של ההכנות עלול לגרום לתגובות של רעילות בעור וליצירת שלפוחיות, או אפילו נמק.
שימוש בתקופות ההיריון וההנקה
לא ידועות הגבלות.